Wyprawka do przedszkola - lista niezbędnych rzeczy
Wyprawka do przedszkola - lista niezbędnych rzeczy

Rozpoczęcie edukacji w przedszkolu to bardzo ważny okres nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. To moment kiedy rodzice, a w szczególności mamy, przestają spędzać cały swój czas z pociechami. Jest to krok milowy w dorosłość i samodzielność. Podobnie dla dzieci jak i rodziców może to być ogromym stresem i wyzwaniem. Dlatego warto za wczasu pomysleć o rzeczach jakie przydadzą się dzieci w przedszkolu lub żłobku aby oszczędzić sobie i dzieciom dodatkowych wrażeń. 

Co tak na prawdę będzie im potrzebne? Jakie rzeczy koniecznie powinny znaleźć się w wyprawce do przedszkola lub żłóbka? To pytanie, jakie zadaje sobie chyba każdy rodzic. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was listę niezbędnych rzeczy, które powinny znaleźć się w takiej wyprawce. 

 

1. Pościel 
To jedna z podstawowych rzeczy jaka powinna znaleźć się w przedszkolnej wyprawce. Przedszkola nie zawsze ją zapewniają. Dodatkowo wyposażając dziecko w ulubiony komplet pościeli mamy pewność, że będzie odpoczywać w ulubionym kolorze lub z ulubionymi bohaterami. 

 

2. Piżamka
Jeżeli w przedszkolu przewidziane jest leżakowanie Twoje dziecko w wyprawce powinno mieć także piżamkę. Nie ma znaczenia jaka ona będzie, pamiętaj o tym żeby była wygodna. Warto postawić na naturalne materiały, dlatego podczas jej wyboru sprawdzaj składy materiałów. Upewnij się, że została wykonana z bawełny lub muślinu. 

 

3. Ubrania na zmianę
Jak to często bywa w ferworze zabawy różne rzeczy wydarzyć się mogą. Dlatego warto wyposażyć naszego malucha w rzeczy na zmianę. Nawet jeżeli w czasie pobytu w przedszkolu wydarzy się jakieś nieprzewidziane zdarzenie, nasi dziecko będzie mogło się przebrać i nadal czuć komfortowo. 

 

4. Buty na zmianę
Kapcie na zminę to obowiązkowy element wyprawki, który jest na każdej przedszkolnej liście. Ważne żeby były wygodne i pozwalały na swobodą zabawę w czasie dnia. Jeżeli Twoje dziecko ma jakieś specjalne zalecenia co do wyboru obuwia pamiętaj uwzględnić je w momencie ich zakupu. Dziecko będzie spędzało w nich większą cześć dnia. 

 

5. Artykuły higieniczne 
Obowiązkowo potrzebna będzie także szczoteczka i pasta do zębów. Warto zainwestować w nieco droższe produkty, ale pochodzenia naturalnego. Warto też dorzucić do wyprawkowego plecaczka ręcznik. Dobrze aby maluch miał swój osobisty. 

 

6. Artykuły plastyczne
Grunt to dobra zabawa! Zajęcia plastyczne w przedszkolu bywają różne, dlatego warto wyposażyć swojego malucha w takie przybory jak kredki, farby, plastelinę, blok rysunkowy czy bibułę. 

 

Pamiętaj aby na samym końcu podpisać wszystkie rzeczy. Dzięki temu unikniesz zamieszania i ułatwisz pracę paniom w przedszkolu. I przede wszystkim pamiętaj o dobrym nastawieniu. to nowy i trudny etap w waszym życiu, ale ważne żeby wejść w niego z optymizmem. 

 

Lista rzeczy do pobrania:

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl